Letná dovolenka vo Vysokých Tatrách

Leto vo Vysokých Tatrách - Skalnaté Pleso

Vysoké Tatry v lete - to je nádherná príroda, prechádzky po kopcoch a lesoch a veľa ďalších možností. Niektoré z nich tu budú ďalej uvedené.

Príroda vo Vysokých Tatrách

Keď povieme, že príroda vo Vysokých Tatrách je nádherná, určite budete súhlasiť. Vysoké hory, hlboké údolia, zelené lúky a množstvo stromov, kvetov a rastlín. Rovnako tak nedotknutá príroda a božský pokoj, ktoré sú všadeprítomné. Kamkoľvek pôjdete, vždy si budete užívať ich krásu a všadeprítomný pokoj. Ak chcete zbierať lesné plody a huby - nájdete ich tu nekonečné množstvo. Pre inšpiráciu si pozrite pár fotiek nižšie.

Horský potok s mostíkom tečúci vo Vysokých Tatrách Pohľad na Kriváň Pohľad na tatranské kopce Košík nazbieraných hríbov Lesné jahody Lesná jašterica Horské pastviny na Podbanskom s pasúcimi sa ovcami Tatranská lúka Hladina Štrbského plesa

Turistika vo Vysokých Tatrách

Hlavným cieľom návštevníkov Vysokých Tatier je turistika a prechádzky do hôr. Vo Vysokých Tatrách sa nachádza množstvo štítov, ktoré sa oplatí dobyť a pokochať sa pohľadom z nich. Je tu tiež čistá a nedotknutá príroda, ktorá sa mení v každom ročnom období. Na mnohých turistických chodníkoch sú turistické chaty, ktoré ponúkajú občerstvenie a relax. V prípade potreby je možné v niektorých aj zostať a prenocovať. Na tejto stránke nájdete informácie o turistických trasách a horských chatách.

Zbojnícka chata Observatórium na Skalnatom plese Rainerova chata Cesta na Zbojnícku chatu Sneh na tatranských kopcoch Pleso nad vodopádom Skok

Šport a športové aktivity

Ak sa venujete športu, Vysoké Tatry ponúkajú široké spektrum športových aktivít. Turistika, horolezectvo, cykloturistika, rafting a člnkovanie - všetko, čo sa vám páči a čo by ste chceli vyskúšať. Ak nemáte potrebné vybavenie, môžete si ho za nízke ceny prenajať v turistických strediskách.

Cykloturistika vo Vysokých Tatrách Rafting vo Vysokých Tatrách Lezecký park pod Štrbským plesom

Na mape nižšie nájdete prehľad cyklotrás vo Vysokých Tatrách:Zábavný park pre deti

Ak chcete bližšie spoznať prírodu a zvieratá, ktoré žijú vo Vysokých Tatrách, navštívte park v Tatranskej Lomnici na Skalnatom plese. Detský park vám ponúka množstvo informácií a zaujímavostí o Vysokých Tatrách. Nájdete tu tiež nádherné drevené sochy kamzíkov, svišťov a vtákov, ktoré žijú vo Vysokých Tatrách.

Zábavný park pre deti vo Vysokých Tatrách na Skalnatom plese Zábavný park pre deti vo Vysokých Tatrách na Skalnatom plese Zábavný park pre deti vo Vysokých Tatrách na Skalnatom plese Zábavný park pre deti vo Vysokých Tatrách na Skalnatom plese Zábavný park pre deti vo Vysokých Tatrách na Skalnatom plese Zábavný park pre deti vo Vysokých Tatrách na Skalnatom plese

Aquaparky

Ak radi plávate a užívate si vodu, v okolí sa nachádza niekoľko aquaparkov. Najznámejšie sú Aquapark Tatralandia, Bešeňová a Aquacity Poprad. V bazénoch je normálna a liečivá minerálna voda, ktorá lieči rôzne choroby a pôsobí blahodárne na ľudský organizmus.

Aquapark Tatralandia
Vzdialenosť: 30 km

Bešeňová - Termal park
Vzdialenosť: 39 km

Aquacity Poprad
Vzdialenosť: 49 km

Aquapark Bešeňová Aquapark Tatralandia Aquapark Bešeňová

Kultúrne pamiatky a pamätihodnosti

V blízkosti sa taktiež nachádza množstvo kultúrnych pamiatok a historických stavieb. K nim patrí napríklad skanzen v Pribyline, drevený kostolík vo Svätom Kríži alebo archeoskanzen Havránok na brehu Liptovskej Mary.

Skanzen v Pribyline - sedliacka izba Skanzen v Pribyline - predaj suvenírov Skanzen v Pribyline - predaj suvenírov Skanzen v Pribyline - kostolík Drevený kostol v Svätom Kríži Archeoskanzen Havránok - keltské príbytky a stavby


Viac fotiek z Vysokých Tatier

(Fotografie sú majetkom autora. Za správnosť a úplnosť informácií nezodpovedáme.)